Краєзнавчі новини

ВІЧНА ПАМ’ЯТЬ НЕВТОМНОМУ ДОСЛІДНИКУ РІДНОГО КРАЮ

 

   Після тяжкої хвороби на 57-му році життя перестало битися серце талановитого педагога і невтомного дослідника Черкащини, члена правління обласної організації Національної спілки краєзнавців України Миколи Миколайовича Щербини. На творчому злеті підступна недуга обірвала життєву дорогу непересічної особистості, залишивши не здійсненими багато його задумів і мрій.

P7180029 1001x751

Детальніше...
 

ЛЮБИЛА РІДНУ МОВУ І РІДНИЙ КРАЙ

 

   На 93-му році обірвалася земна дорога щирої і чуйної людини, яскравої та непересічної особистості – Фані Адамівни Непийводи, науковця, педагога і невтомної дослідниці Черкащини.

Непийвода

Детальніше...
 

АНАТОЛІЙ ЧАБАН УДОСТОЄНИЙ ПРЕМІЇ ІМЕНІ АКАДЕМІКА ПЕТРА ТРОНЬКА

 

     У Києві в залі засідань Національної спілки краєзнавців України  12 липня відбулося урочисте вручення всеукраїнської краєзнавчої премії імені академіка НАН України, Героя України, першого голови НСКУ П.Т. Тронька 2016 року. Висока нагородаприсуджується за вагомий внесок у справу вивчення, дослідження і популяризації історико-культурних і природних багатств рідного краю.

   Цьогорічним лауреатом премії імені Петра Тронька став член НСКУ, доктор історичних наук, професор кафедри археології та спеціальних галузей історичної науки Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Анатолій Юзефович Чабан.

Prem 1 1001x786

Премія Тронька 3

Детальніше...
 

«ТРИВАЄ КОНКУРС НА КРАЄЗНАВЧУ ПРЕМІЮ ІМЕНІ МИХАЙЛА МАКСИМОВИЧА

         

     Триває конкурс на здобуття краєзнавчої премії 2016 року імені видатного українського вченого-енциклопедиста, уродженця Черкащини Михайла Максимовича. Премія заснована облдержадміністрацією і обласною радою ще у 1994 році як літературно-краєзнавча, а з активним розвитком краєзнавства була трансформована у краєзнавчу. Її мета – підтримка краєзнавства як важливого засобу національно-патріотичного виховання та заохочення дослідників історії і сучасності Черкащини до нових здобутків у галузі краєзнавства.

Детальніше...
 

«УКРАДЕНЕ  ДИТИНСТВО» – КНИГА ПРО ДІТЕЙ ВІЙНИ ЧЕРКАЩИНИ

 

       Напередодні 22 червня – Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни, у черкаському видавництві «Вертикаль» побачила світ книга «Украдене дитинство» про дітей війни Черкащини в роки Другої світової війни. До неї увійшли наукові статті, документи державних архівів та особистих архівів краєзнавців. 

Украдене дитинство

Детальніше...
 
«ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець»

Сторінка 5 з 26