Краєзнавчі новини

У ДРАБІВСЬКОМУ РАЙОНІ ВРУЧЕНО КРАЄЗНАВЧУ ПРЕМІЮ ІМЕНІ ІВАНА ГОРОДИНЦЯ

 

Козоріз

сертифікат

 

Більше року у Драбівському районі діє затверджена сесією районної ради програма розвитку краєзнавства до 2018 року, участь у розробленні якої взяла обласна організація та місцевий осередок Національної спілки краєзнавців України.

Метою програми депутати визначили підвищення обізнаності різних верств населення, передусім дітей і молоді, з історією та сучасністю Драбівщини. Програма спрямована на формування у жителів району цілісного уявлення про багату на події історію рідного краю, про видатних земляків, які жили, боролися і творили на благо українського народу. Реалізація запланованих заходів підпорядкована вихованню у громадян патріотизму і гордості за свій рідний край і Україну, готовності відстоювати незалежність держави. Програмою передбачено дослідження та висвітлення історичних подій, пам’ятних дат та культурних надбань краю, підтримка видання краєзнавчої літератури та навчально-методичних матеріалів з історії Драбівщини, розширення мережі громадських музеїв та музейних кімнат, вивчення тавідродження народної творчості, проведення краєзнавчо-просвітницьких заходів.

Детальніше...
 

НАГОРОДЖЕНО ГОЛОВУ ОБЛАСНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ НСКУ

p456191n39

Указом Президента України №336/2016 від 19 серпня 2016 «за значні особисті заслуги у становленні незалежної України, утвердженні її суверенітету та зміцненні міжнародного авторитету, вагомий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, культурно-освітній розвиток, активну громадсько-політичну діяльність, сумлінне та бездоганне служіння Українському народу» відзнакою Президента України –  ювілейною медаллю «25 років незалежності України», нагороджено голову правління Черкаської обласної організації Національної спілки краєзнавців МЕЛЬНИЧЕНКА Василя Миколайовича,професора Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького. 

Вітаємо нашого колегу із заслуженою відзнакою та бажаємо нових здобутків та плідної праці на благо народу України.

Правління Черкаської обласної організації

Національної спілки краєзнавців України

 

ВІДТВОРЕНА «ТАРАСОВА СВІТЛИЦЯ» У КАНЕВІ – РОВЕСНИЦЯ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ

 

Світлиця

У Каневі за участю членів НСКУ відзначено 25-річчя відтворення першого  народного музею Т.Г. Шевченка. Вперше хата-музей постала ще у 1884 році, коли на могилі Тараса Шевченка встановили чавунний хрест. Упорядкування першого Шевченківського меморіалу здійснювалося за народні кошти. В правій половині хати жив багатолітній доглядач національної святині Іван Ядловський (1846–1933), а в лівій було створено народний музей поета. Коли в 1930-х роках минулого століття почалося будівництво сучасного музею Тараса Шевченка, первісну хатину розібрали.

До 175-ї річниці від дня народження Кобзаря на побажання численних його шанувальників за урядовою постановою «Тарасову світлицю» було відтворено відповідно до архівних матеріалів, розшуканих провідним науковим співробітником Шевченківського національного заповідника, заслуженим працівником культури України Зінаїдою Тарахан-Березою. Кошти на будівництво надало Українське товариство охорони пам’яток історії та культури, очолюване тоді академіком Петром Троньком – в роки незалежності – голова Національної спілки краєзнавців України.

Детальніше...
 

25 років

 

З 25-РІЧЧЯМ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ

 

   Сердечно вітаємо краєзнавців, усіх черкащан і гостей краю з 25-річчям Незалежності України! Ця дата для кожного з нас уособлює торжество правди та історичної справедливості, адже наш народ віками прагнув до власної державності.

   Це свято пам’яті про цілі покоління наших предків, що творили націю і боролися за державність, а також день, коли варто думати про день завтрашній, про майбутні покоління, про нашу відповідальність перед історією.

   Українці завжди мужньо боронили рідну землю, відстоювали людську гідність та право на вільний вибір. І нині Україна переживає складні часи. Ствердивши у 1991 році незалежність своєї держави, ми змушені відстоювати її суверенітет і територіальну цілісність в неоголошеній та підступній війні.

   Бажаємо краєзнавцям – справжнім патріотам рідного краю і держави, усім, для кого відродження історичної пам’яті і збереження культурної спадщини Черкащини стало справжнім покликанням і метою життя, міцного здоров’я, щедрої долі, сили і наснаги в усіх добрих справах.

   Впевнені, що разом ми здолаємо будь-які перешкоди на шляху зміцнення незалежності Української держави.

Президія правління Черкаської обласної організації
Національної спілки краєзнавців України

 

З днем незалежності

 

 

НА НАШОМУ САЙТІ ВІДКРИТО ЕЛЕКТРОННУ БІБЛІОТЕКУ

 

   Напередодні 25-річчя Незалежності України на сайті обласної організації Національної спілки краєзнавців України відкрито  електронну бібліотеку «Моя Черкащина». До неї увійшли електронні версіїдрукованих видань про Черкащину. Електронна книгозбірня постійно поповнюватиметься літературою про рідний край, розширюючи хронологічні і тематичні межі інформації. Вже розміщені окремі номери журналу «Краєзнавство Черкащини», збірники обласних  науково-краєзнавчих конференцій «Черкащина в контексті історії України», книги черкаських краєзнавців, присвячені різним сторінкам історії краю, його культурним традиціям, шевченкознавчій тематиці, видатним постатям Черкащини.

111ШевченкіаеаНе підлягає забуттю

64dad3c2dd4eac5d81d93e5e87fdaed3Куцівський бурлакаkniga3

Детальніше...
 
«ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець»

Сторінка 4 з 26