Краєзнавчі новини

Шановні друзі!

Вітаємо вас з Новим 2012 роком і Різдвом Христовим.

Ми прожили з вами непростий, але насичений подіями і добрими справами рік. Як і всі патріоти рідного краю і України, краєзнавці Черкащини гідно виконували своє призначення на дослідницькій і культурно-освітній ниві.

Зусиллями невтомних подвижників краєзнавчого руху створені і побачили світ нові праці про історію міст і сіл нашого краю, про його людей, які творили і продовжують творити добро і достаток на рідній землі.    

Щиро вітаємо усіх, для кого відродження історичної пам’яті, національного патріотизму, відповідальності за збереження історико-культурного надбання стало справжнім покликанням і метою життя.     

Бажаємо краєзнавцям, усім, хто не байдужий до минулого і сучасного рідного краю, плідних пошуків в новому 2012 році. Хай досліджені вами сторінки минулого стануть життєстверджуючою основою для молодих поколінь, сприятимуть формуванню у них високих громадянських якостей, поваги до власної історії.  Хай ці світлі свята наповнять наші серця радістю і новою надією, принесуть в кожну родину мир і злагоду, благополуччя і затишок. Бажаємо всім міцного здоров’я, щастя і оптимізму, здійснення усіх добрих починань, мрій і сподівань.

Президія правління
Черкаської обласної організації
Національної спілки краєзнавців України

 

ДО 120-РІЧЧЯ ВОЛОДИМИРА СИМИРЕНКА

22 грудня в науковій бібліотеці Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького відбулися науково-краєзнавчі читання, присвячені 120-річчю від дня народження Володимира Левковича Симиренка (1891 – 1938), відомого українського вченого-помолога і селекціонера плодових культур, сина і послідовника Левка Платоновича Симиренка. Організаторами заходу виступила обласна організація Національної спілки краєзнавців України, наукова бібліотека та ННІ історії і філософії ЧНУ, обласний краєзнавчий музей.     

Детальніше...
 

ПЛЕНУМ НАЦІОНАЛЬНОЇ СПІЛКИ КРАЄЗНАВЦІВ УКРАЇНИ

9 грудня 2011 року в Києві відбувся пленум правління Національної спілки краєзнавців України. Учасники пленуму хвилиною мовчання вшанували пам’ять голови і засновника Спілки, академіка П.Т. Тронька.

Детальніше...
 

ГОЛОСУЙМО ЗА ЧИГИРИНСЬКУ ФОРТЕЦЮ!

1-7-11Як уже повідомлялося, Чигиринська фортеця – резиденція Богдана Хмельницького увійшла до числа 21 фіналіста загальнонаціональної акції ,,7 чудес України: замки, палаци, фортеці”. Остаточне підведення підсумків акції відбудеться наприкінці року, а зараз проходить інтернет-голосування для визначення переможців, що триватиме до 1 грудня 2011 року.

Детальніше...
 

,,ПОВНОЛІТТЯ” ШКІЛЬНОЇ ГАЗЕТИ

1-20-10Цього року газеті Смілянської гімназії імені В.Т. Сенатора виповнилося 16 років. Саме в цьому віці людина отримує паспорт, а з нагоди повноліття нашого “Дзвоника” було створено музейний куточок, який ми називаємо музеєм. Розмістили матеріали на полицях великої старовинної шафи, яка і сама могла б бути музейним експонатом, адже їй понад 100 років і вона має свою власну історію.

Детальніше...
 
«ПочатокПопередня212223242526НаступнаКінець»

Сторінка 21 з 26