Краєзнавчі новини

КРАЄЗНАВЦІ ЧЕРКАЩИНИ ЗРОБИЛИ ВНЕСОК У ФОНД ПІДТРИМКИ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ

14 квітня у режимі онлайн відбулося засідання президії Черкаської обласної організації Національної спілки краєзнавців України. Учасники засідання одноголосно проголосували за перерахування у фонд підтримки Збройних Сил України зібраних спілчанами членських внесків у сумі 10 тисяч гривень.

На засіданні президії основна увага була приділена організації практичної роботи Спілки в умовах віроломної агресії путінської Росії проти України.

Голова обласної організації Валентин Лазуренко зазначив, що у час важких випробувань, краєзнавці Черкащини разом з українським народом роблять усе можливе для наближення перемоги над ворогом – захищають Україну у лавах Збройних Сил і територіальної оборони, беруть активну участь у волонтерських організаціях із підтримки воїнів та вимушених переселенців. Не полишаючи при цьому краєзнавчої діяльності.

Члени президії – директор обласної бібліотеки імені Тараса Шевченка Людмила Дядик і директор Державного архіву області Тетяна Клименко запропонували об’єднати зусилля закладів культури, освіти і творчих спілок і запланувати проведення спільних тематичних краєзнавчо-просвітницьких заходів патріотичного спрямування з використанням можливостей соціальних мереж. Цю пропозицію підтримали представники первинних осередків Спілки краєзнавців університетів: ЧНУ ім. Б. Хмельницького (Василь Мельниченко, Лариса Синявська), ЧДТУ (Валентин Лазуренко, Оксана Яшан), УДПУ (Зінаїда Священко), обласного краєзнавчого музею (Сергій Ганницький), обласного відділення МАН України (Тетяна Нераденко).

Ближчим часом буде започатковано проведення годин патріотичного спілкування «З Україною в серці», просвітницького циклу «Краєзнавці Черкащини: Україна переможе!», телемоста до Дня краєзнавства, низки інших спільних заходів, у яких будуть висвітлюватися героїчні сторінки історії краю, життя і подвижницька діяльність відомих черкащан, їх мужність і героїзм у бойових діях проти російських агресорів.

Краєзнавці продовжать вести хроніку патріотичних дій і вчинків наших земляків, щоб вони залишилися в історії Черкащини взірцем для наслідування нинішнім і прийдешнім поколінням. А коли на нашу землю прийде мир, тоці матеріали складуть основу «Книги мужності Черкащини».

Таку ж роботу рекомендовано проводити краєзнавцям у районах та територіальних громадах.

Президія обласної організації НСКУ закликала усіх краєзнавців всіляко підтримувати героїчні Збройні Сили України, які дають гідну відсіч агресору, робити свій внесок у перемогу, пам’ятати, що наша сила в єдності.

Україна переможе!

image1

image0

image0 2

 

ШЕВЧЕНКО – З НАМИ!

Кожного року у березневі дні в Україні та світі відзначається день народження пророка українського народу, поета, художника і мислителя Тараса Григоровича Шевченка (1814–1861).

Нинішнього березня Україна переживає найдраматичніший період своєї новітньої історії – на нашу землю прийшла війна. Сьогодні, як ніколи, для усіх нас особливого значення набувають слова Великого Кобзаря:

Свою Україну любіть.

Любіть її во время люте,

В остатню тяжкую минуту

За неї Господа моліть.

Â У ці дні наших воїнів на захист кожного клаптику української землі від російської агресії надихає величний заповіт Шевченка:

Поховайте та вставайте,

Кайдани порвіте

І вражою злою кровю

Волю окропіте.

 Саме ці слова сьогодні є ключем до перемоги.

Слава Шевченковому генію! Україна переможе!

Черкаська обласна організація

Національної спілки краєзнавців України

 Краєзнавці Черкащини Україна переможе 9 березня Шевченко з нами

 

ДОРОГА КРАЄЗНАВЧА ГРОМАДО!

В Україну прийшла війна – жорстокий російський агресор віроломно напав на нашу землю. У час смертельної небезпеки черкащани на полі бою мужньо захищають свою державу, злагоджено діють, забезпечуючи життя людей у містах і селах краю.

Усі ми стали учасниками і свідками героїчних і драматичних подій. Тож давайте вести хроніку патріотичних дій і вчинків наших земляків, щоб вони залишилися в історії Черкащини взірцем для наслідування нинішнім і прийдешнім поколінням. А коли на нашу землю прийде мир, ми обов’язково видамо «Книгу мужності Черкащини».

УКРАЇНА ПЕРЕМОЖЕ!

Черкаська обласна організація

Національної спілки краєзнавців України

2022

 

«Село у відрогах Холодного Яру».

Фотовиставка з такою промовистою назвою відкрилася на Водохреще, 19 січня 2022 року у Черкасах. Вона виконана обласною організацією Національної спілки краєзнавців України (ініціатор і керівник проекту – Василь Мельниченко).

1

Експозицію розміщеної в обласному краєзнавчому музеї виставки склали унікальні світлини сільського фотографа із холодноярського села Грушківка колишнього Кам'янського району Івана Антоновича Литвина (1924–1987). У 2010 році його онук – черкаський художник Ігор Солодовніков, виявив на горищі будинку негативи близько 5 тисяч світлин, зроблених свого часу дідом. Відцифрувавши їх, він зберіг для нащадків безцінну спадщину свого діда, який понад півстоліття тому фотоапаратом «Зоркий-2» знімав повсякденне життя своїх односельчан – нелегку колгоспну працю, весілля, дні народження, похорони, дозвілля у селі Грушківка. Зі світлин постає реальне повсякдення українських селян доби хрущовської «відлиги». Автор зумів показати особливі риси своїх односельчан та передати їхню щирість і справжність, які завдяки збереженим світлинам дійшли до сучасників.

Детальніше...
 

22 грудня 2021 року відбулася VI звітно-виборна конференція Черкаської обласної організації Національної спілки краєзнавців України.

1

Конференція проходила у змішаному режимі (офлайн і онлайн) з включенням усіх 35 делегатів від міст, районів та об’єднаних територіальних громад області. Делегатів привітав голова Національної спілки краєзнавців України, доктор історичних наук, член-кореспондент НАН України Олександр Реєнт. У своєму виступі він висловив подяку краєзнавцям Черкащини, голові обласної організації НСКУ Василю Мельниченку за активну дослідницько-пошукову і просвітницьку роботу з вивчення та популяризації знань про рідний край.

Відзначив цікаві і суспільно значимі справи обласної організації Спілки та її осередків на місцях. Голова НСКУ окреслив завдання, які стоять сьогодні перед Спілкою і які будуть обговорені на черговому VII з’їзді Національної спілки краєзнавців України 25 січня 2022 року.

Детальніше...
 
«ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець»

Сторінка 3 з 29