Краєзнавчі новини

КРАЄЗНАВЦІ РАЗОМ З МУЗЕЙНИКАМИ ГОТУЮТЬСЯ ДО ЮВІЛЕЮ

В’ЯЧЕСЛАВА ЧОРНОВОЛА

Краєзнавці разом з музейниками 1

 

14 червня 2022 р директор Черкаського обласного краєзнавчого музею Ірина Собко і її заступник з наукової роботи Тетяна Валах обговорилиз головою Черкаської обласної організації Національної спілки краєзнавців України Валентином Лазуренком плани подальшої співпраці на цей та наступні роки між музеєм і обласною організацією краєзнавців. Найближчий захід, який ініціює краєзнавчий музей і його підтримала та стала співорганізатором обласна спілка краєзнавців – це відзначення у грудні цього року 85-річчя від дня народження політика-державника, Героя України, уродженця Черкащини В’ячеслава Чорновола.

Краєзнавці разом з музейниками 2

Наряду з іншими заходами, заплановано провести I Всеукраїнську науково-практичну конференцію, на якій закцентувати увагу на ролі музеїв у формуванні національної політики пам’яті, та проводити її щорічно. На сьогодні, кожен на своєму фронті наближає перемогу!

 

ПРОФЕСОР ЛАРИСА СИНЯВСЬКА У ПРОЄКТІ "ГОДИНИ ПАТРІОТИЧНОГО СПІЛКУВАННЯ "ЗУКРАЇНОЮ В СЕРЦІ" АКЦЕНТУВАЛА УВАГУ НА ВИДАВНИЧІЙ ДІЯЛЬНОСТІ КРАЄЗНАВЧЦІВ (ВІДЕО)

Лариса Синявська Години патріотичного спілкування

06 червня 2022 року заступник голови Черкаської обласної організації Національної спілки краєзнавців України,професор Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Лариса Синявська взяла участь у проєкті Години патріотичного спілкування З Україною в серціпросвітницького циклу Краєзнавці Черкащини: Україна переможе. Такі просвітницькі зустрічі започаткували Відділ краєзнавства Черкаської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Тараса Шевченка спільно з Черкаською обласною організацією Національної спілки краєзнавців України.

Лариса Синявська акцентувала увагу на видавничій діяльності краєзнавців, зокрема, зосередила увагу на виданнях Краєзнавство (друкований орган НСКУ) та Краєзнавство Черкащини (друкований орган Черкаської обласної організації НСКУ).

Повний ефір програми можна переглянути за мосиланням:

https://www.youtube.com/watch?v=YuPt3ckEDjw 

 

БОГДАН КУЛИНИЧ: «СПОРТ І КРАЄЗНАВСТВО – СКЛАДОВІ ПАТРІОТЧНОГО ВИХОВАННЯ»(ВІДЕО)

У час важких випробувань, який переживає сьогодні увесь український народ, патріотичне виховання набуває особливого суспільного значення. Адже патріотизм, любов до своє держави додає сил і твердості духу її захисникам у боротьбі проти віроломного агресора, який посягнув на українську землю.

Місце для патріотичних вчинків є не тільки на полі бою, а й в тилу, де кожен громадянин на своїй ділянці роботи може вносити свій посильний внесок у загальну справу, наближаючи перемогу над ворогом.

Участь в обговоренні цієї теми на телеканалі ВІККА взяв Богдан КУЛИНИЧ. На сьогодні його ім’я відоме на Черкащині і в Україні. Він має вагомі досягнення у паралімпійському спорті – член національної збірної команди з футболу, чемпіон Паралімпіади 2016 року в Ріо-де-Жанейро і чемпіон світу 2022 року в Іспанії, майстер спорту міжнародного класу.

Богда Кулинич Спорт і краєзнавство

Світ його уподобань не обмежується спортом. Нещодавно Богдан захистив дисертацію і отримав науковий ступінь доктора філософії з історії. А ще він захоплюється краєзнавством, обраний членом правління обласної організації Національної спілки краєзнавців України і делегатом з’їзду Спілки.

Під час передачі Богдан Кулинич поділився враженнями від чемпіонату світу з футболу серед паралімпійців. Говорив про зусилля, які українські спортсмени доклали, щоб збірна України стала чемпіоном світу і щоб в далекій Іспанії на честь нашої держави пролунав гімн і було піднято прапор України. 

Йшлося у передачі і про краєзнавство, яке не тільки досліджує минуле, а й доносить до людей знання про славну історію і відомих людей краю, виховуючи у сучасників любов до своєї малої батьківщини і України, готовності захищати її від ворога. 

Підсумок цікавої розмови – сьогодні у кожного свій фронт і його треба тримати і йти вперед. Він проходить через досягнення і у спорті, і у краєзнавстві, і в усіх добрих справах, які надихають людей на самовіддане служіння своїй державі, зміцнюють віру у перемогу. 

Повний випуск програми за посиланням:

https://www.youtube.com/watch?v=lJbi-DRcf2s 

 

Краєзнавці Черкащини привітали колектив архіву області з нагоди Міжнародного дня архівів

архів1

Традиційно, вже багато років поспіль в день Міжнародного дня архівів архів області запрошує до себе людей, що активно співпрацюють з Державним архівом Черкаської області, сприяють збагаченню документальної спадщини та щиро вболівають за долю архівної галузі.

Цьогоріч, у межах відзначення Міжнародного тижня архівів та з нагоди Міжнародного дня архівів на зустріч з колективом завітав Валентин Лазуренко – голова Черкаської обласної організації Національної спілки краєзнавців України, доктор історичних наук, професор, проректор з гуманітарно-виховних питань Черкаського державного технологічного університету.

архів2

Під час зустрічі Валентин Лазуренко від всієї краєзнавчої громади Черкащини привітав колектив Державного архіву Черкаської області з їхнім днем, поділився спогадами про роботу в архівах як області, так і України в цілому, та передав важливі документи з розвитку краєзнавчого руху на Черкащині, свої наукові праці, видання з історії Черкащини, особисті документи та світлини з видатними особистостями країни задля збереження національної історико-культурної спадщини Черкаського краю та долучення їх до світових інформаційних ресурсів.

архів3

архів4

За матеріалами Державного архіву Черкаської області.

 

«ВЕЛИКА СИЛА КРАЄЗНАВЦІВ — У ПРОСВІТНИЦЬКІЙ ВІЙНІ» (ВІДЕО)

У воєнний час кожен тримає свій фронт, краєзнавці Черкащини — не виняток. Чим нині живе просвітницька спільнота — з нагоди Всеукраїнського дня краєзнавства, що припадає на 28 травня, розповіли гості програми «Актуальна розмова»: голова Черкаської обласної організації Національної спілки краєзнавців України Валентин Лазуренко та його заступники Василь Мельниченко й Лариса Синявська.

-экрана-2022-05-30-в-20.09.28-e1653930628147

Щоб переглянути відео, прогортайте сторінку до кінця

Із початком повномасштабного вторгнення росії черкаські краєзнавці влилися і в Збройні сили України, і в лави тероборони, й у волонтерську діяльність. Також у квітні завдяки членським внескам змогли перерахували для потреб ЗСУ 10 тисяч гривень.

Як розповів голова обласної організації НСКУ, у перші ж дні великої війни Спілка краєзнавців не просто засудила російську агресію, а й звернулися до громади з проханням діяти.

— Ми закликали збирати матеріали й свідчення про війну, щоб це не забулося. І коли вона завершиться — створимо «Книгу мужності Черкащини», у якій зберемо інформацію про нинішні події. Уже сьогодні ми записуємо дані про наших Героїв. Це й ті, хто вже на небесах, і ті, хто сьогодні в строю, — каже Валентин Лазуренко.

Крім того, черкаські краєзнавці активно долучилися до попуяризаторської роботи. Зокрема, разом із Черкаською обласною науковою бібліотекою ім. Т. Шевченка започаткували щотижневі години патріотичного спілкування, на яких обговорюєть відомих постатей і значимі події.

— На Черкащину прибуло багато внутрішньо переміщених осіб. Ці люди волею долі опинилися тут. І ми хочемо показати їм не тільки нашу людяність і гостинність, а й тутешню історію та культуру. Щоб вони знали, куди вони приїхали, а повертаючись додому, понесли історію про Черкащину далі, — зауважує голова черкаського осередку НСКУ.

Один із нещодавніх заходів – телеміст краєзнавців Черкащини й інших українських регіонів. Долучилисядіячі з Харкова й Києва, а також із Черкас, Кам’янки, Лисянки, Сміли, Драбова, Чигирина, Умані, Золотоноші тощо.За словами Валентина Лазуренка, ця зустріч стала своєрідною перекличкою краєзнавців під час війни, на якій обговорили, чим жили й чим житимуть надалі.

 — Краєзнавці також на фронті. Наша велика сила — у просвітницькій війні. Гібридна війна, на жаль, ще триватиме, і ми беремо участь у цій боротьбі, — вважає Валентин Лазуренко. 

Більше про життя спільноти краєзнавців дивіться у повному випуску програми за посиланням: 

https://www.youtube.com/watch?v=xD9WV1x5cuw&t=623s

Матеріал взято з сайту телекомпанії Вікка:

https://www.vikka.ua/novini/kultura/velika-sila-krayeznavciv-u-prosvitnickij-vijni-valentin-lazurenko-video/

 
«ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець»

Сторінка 1 з 29