ШОСТА НАУКОВО-КРАЄЗНАВЧА КОНФЕРЕНЦІЯ ЧЕРКАЩИНИ

DSCN0568

18 травня в Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького відбулася Шоста науково-краєзнавча конференція ,,Черкащина в контексті історії України”, присвячена 20-річчю незалежності України.

Особливість таких, започаткованих в 2003 році конференцій, полягає в тому, що вони є своєрідною зв’язуючою ланкою між академічною наукою і широким громадським краєзнавчим рухом, який об’єднує дослідників-патріотів рідного краю.

Головною темою нинішньої конференції обрано проблеми історії міста Черкаси – центру Черкаської області, яка у 2014 році відзначатиме своє 60-річчя. При визначенні тематики конференції ставилась мета не тільки всебічно

DSCN0577

Ці та інші пропозиції знайшли підтримку й схвалення – за результатами роботи конференції було прийнято звернення, в якому її учасники пропонують розгорнути патріотичний рух за всебічне вивчення та поширення знань про відомих людей, історію, культуру та природу рідного краю. Завершенням цієї суспільно значимої справи, йдеться у зверненні, має стати узагальнююча праця про минуле і сучасне Черкащини – своєрідний літопис Шевченкового краю. Цю роботу планується завершити до 2014 року, коли відзначатиметься 60-річчя утворення Черкаської області і 200-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка.

P1150683

У ході секційних засідань зі своїми доповідями і повідомленнями виступили науковці вищих навчальних закладів Черкащини, вчителі, працівники історико-культурних заповідників, музеїв, архівів, молоді науковці та студенти університету.

DSC01960

В науково-краєзнавчій конференції взяли участь і привітали її  учасників заступник голови Черкаської обласної ради В.П. Касян та  керуючий справами Черкаського міськвиконкому М.С. Кудрявцев.

Заступник голови Національної спілки краєзнавців України Г.О. Клепак передав вітання черкаським краєзнавцям від голови Спілки академіка, Героя України П.Т. Тронька. Він вручив свідоцтва про присвоєння звань ,,Почесний краєзнавець України” відомим черкаським краєзнавцям В.М. Лазуренку і М.М. Щербині.

 ЗВЕРНЕННЯ

Шановні черкащани!

В 2014 році виповнюється 60 років від утворення Черкаської області – невід’ємної складової частини незалежної Української держави, унікального історичного краю, з яким пов’язано багато вікопомних подій вітчизняної історії, життя і діяльність геніальних постатей України – Богдана Хмельницького і Тараса Шевченка.

За час, що минув від утворення області, Черкащина утвердилася не лише як адміністративно-територіальна одиниця, а й сформувалася як важливий економічний  та культурний регіон держави, який значною мірою уособлює найбільш характерні риси буття українського народу і відіграє важливу роль в державотворчих процесах сучасної України. Тут, в духовному і географічному центрі України народилися і примножують славу своєї ,,малої” батьківщини нинішні покоління черкащан, передаючи любов до рідного краю дітям і внукам, виховуючи у них інтерес і повагу до власної  історії.

Щоб по-справжньому любити рідний край, його треба добре знати, оскільки знання своєї історії не просто підносять і звеличують людину, а й служать своєрідним містком між минулим, нинішнім і прийдешніми поколіннями, передають усе найкраще, що було створене нашими попередниками. Доброю нагодою для розширення своїх знань про рідний край, його людей, історію і сучасність є підготовка й відзначення 60-річчя утворення Черкаської області –  важливої події у громадсько-політичному і культурному житті краю, яка органічно поєднується із 200-річним ювілеєм від дня народження нашого славного земляка Т.Г. Шевченка.

Ми, учасники Шостої науково-краєзнавчої конференції Черкащини, яка відбулася 18 травня 2011 року в Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького, звертаємося до громадськості, передусім до науковців і краєзнавців-аматорів, працівників освіти і культури, усіх, хто займається краєзнавчими дослідженнями і виховною роботою. Закликаємо розгорнути патріотичний рух за всебічне вивчення і поширення знань про  відомих людей, історію, культуру та природу рідного краю.

Ця робота може знайти втілення в створенні краєзнавчих музеїв і музейних кімнат, створенні життєписів відомих земляків, виступах в засобах масової інформації.

Завершенням цієї суспільно значимої справи має стати узагальнююча праця про минуле і сучасне Черкащини – своєрідний літопис Шевченкового краю. Таку ж роботу доцільно провести в містах і районах, створивши книги з історії усіх населених пунктів області.

Сподіваємося, що наше звернення знайде відгук та підтримку громадськості і органів державної влади.

м. Черкаси, 18 травня 2011 року.