Конференція до 20-річчя незалежності України

В Черкасах відбувся заключний етап обласної краєзнавчої конференції старшокласників ,,Черкащина в історії державності України”, присвяченої 20-річчю незалежності України.

Організатори конференції – управління освіти і науки, сім’ї та молоді облдержадміністрації, обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників та обласна організація Національної спілки краєзнавців України ще в кінці минулого року ухвалили спільне рішення про проведення цього заходу. Конференція проходила в два етапи: перший – заочний, включав конкурс учнівських робіт в школах, містах та районах з 1 лютого до 15 березня, а другий – за участю авторів кращих робіт був підсумковим і відбувся 19 – 20 квітня в Черкасах.1В ньому взяли участь юні дослідники рідного краю та їх наукові керівники з усіх міст і районів області. Під час пленарного засідання  директор обласного  інституту післядипломної освіти педагогічних працівників Н.М. Чепурна, голова правління обласної організації Національної спілки краєзнавців України В.М. Мельниченко, доктор історичних наук, професор Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького А.Ю. Чабан вручили дипломи та подарунки усім учасникам конференції.

Пленарне і секційні засідання конференції, присвяченої 20-річчю незалежності України, проводилися за такими тематичними напрямами:   ,,Черкащина – невід’ємна частина Української держави”, ,,Історія краю від найдавніших часів до сьогодення”, ,,Місто (село), в якому я живу: минуле і сьогодення”, ,,Історико-культурна спадщина краю та її пізнавально-виховний потенціал”.

2

У виступах юних краєзнавців знайшли відображення, передусім теми, пов’язані з державотворчими процесами, в епіцентрі яких перебували землі сучасної Черкащини – Визвольна війна під проводом Богдана Хмельницького, утворення Української козацької держави в середині ХVІІ століття, події 1917 – 1920 рр. Значна увага приділена майже 60-річній історії Черкаської області, яке є невід’ємною частиною незалежної України, видатним постатям краю і України.

3

Прикметно, що секційні засідання відбулися в Чигирині, де учасники конференції не тільки провели плідну наукову дискусії з проблем регіональної історії, а й мали змогу ознайомитися з історико-культурною спадщиною гетьманської столиці – важливого центру творення Української держави, відчути свою причетність до її долі.4Цією конференцією розпочалися заходи обласної організації Національної спілки краєзнавців України з нагоди важливої дати в житті держави. До 20-річчя незалежності України на Черкащині передбачено презентації краєзнавчої літератури, виступи членів Спілки в засобах масової інформації, зустрічі з громадськістю краю, інші пізнавально-виховні заходи.

Василь Мельниченко,

голова  правління Черкаської

обласної організації НСКУ