,,Черкащина. Універсальна енциклопедія”

Національна спілка краєзнавців України висунула на здобуття Державної премії України у галузі науки і техніки працю професора, завідувача кафедри  журналістики Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, доктора філософських наук Віктора Олексійовича Жадька «Черкащина. Універсальна енциклопедія».

Автор-упорядник, який народився в селі Іваньки Маньківського району і є лауреатом обласної краєзнавчої премії імені Михайла Максимовича, підготував це видання внаслідок десятилітнього збирання матеріалів про Черкащину на основі та з використанням архівного, наукового, художньо-документального, історичного та публіцистичного фактажу. Енциклопедія дає цілісний образ черкаського краю в подіях, людях, інституціях, поняттях тощо й охоплює період від XV до початку XXI століття.

У роботі подано 3525 статей (крім історії кожного села та міста) і 3500 світлин про кожний населений пункт; 187 малюнків (із них – 50 авторства Т. Шевченка). Серед 124 кольорових тематичних вкладок – «Богдан Хмельницький», «Портретна Шевченкіана», «Ватажки», «Козаки», «Природа кожного району» тощо.

Висунення на здобуття Державної премії роботи В. Жадька підтримали академік НАН України Іван Дзюба, Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського НАН України та Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова.

/За матеріалами сайту НСКУ/