Краєзнавці Черкащини в Латвії

Нещодавно заступник голови правління Черкаської обласної організації Національної спілки краєзнавців України, кандидат історичних наук Валентин Лазуренко та група викладачів Черкаського державного технологічного університету у складі української делегації народної дипломатії відвідав Латвію.

В рамках програми перебування української делегації відбулися зустрічі з українцями, що проживають в Латвії, зокрема з членами Українського культурно-просвітницького товариства „Дніпро”, Спілки українців Латвії та Українського центру для дітей та молоді, учнями та вчителями української школи в Ризі.1

Виступаючи в Ризькій Думі, представник черкаських краєзнавців Валентин Лазуренко розповів депутатам про історичні місця Черкащини, життя і творчість Т.Г. Шевченка та інших відомих уродженців краю, поділився досвідом організації краєзнавчих досліджень, вручив голові комітету з питань освіти, культури та спорту книгу про Т.Г. Шевченка.

З великим інтересом гості з України ознайомилися з практикою організації музейної справи та пам’яткоохоронної роботи в місті Єлгава, відвідали створений за сучасними музейними технологіями музей Єлгавського регіонального центру туризму. Відбувся зацікавлений обмін думками щодо вивчення та використання у просвітницько-виховній роботі об’єктів історико-культурної спадщини та краєзнавчих матеріалів.

Повернувшись із закордонної поїздки В. Лазуренко поділився своїми враженнями з краєзнавчим активом та студентами Черкаського державного технологічного університету, де він працює.

 

В. Мельниченко