КРАЄЗНАВЧЕ СВЯТО «МОЯ ЧЕРКАЩИНА»

КС 27

29 травня 2018 року в Черкасах відбулося обласне краєзнавче свято «Моя Черкащина». Особливої значимості йому додавало те, що воно співпало в часі із відзначенням Всеукраїнського Дня краєзнавствата 100-річчя Черкаського краєзнавчого музею.

Ініційоване обласною організацією Національної спілки краєзнавців України свято об’єднало навколо теми рідного краю і краєзнавства осередки творчих спілок – письменників, художників, майстрів народного мистецтва. У ньому взяли участь книговидавничі організації, туристичні агенції, історико-культурні заповідники та бібліотеки Черкащини.

Окремими локаціями були представлені університети – Черкаський національний імені Богдана Хмельницького і Черкаський державний технологічний. Вони є визнаними центрами сучасної освіти, наукового і культурного життя краю. Символічно, що і 100 років тому саме в освітянському середовищі зародилася і була реалізована ідея створення одного з перших в Україні краєзнавчих музеїв.

КрС 2

На відкритті свята присутніми із захопленням була зустрінута вокально-хореографічна композиція «В Черкаському краї цвітуть рушники» у виконанні Черкаського академічного заслуженого українського народного хору. Цей мистецький шедевр став своєрідним прологом свята і уособленням самобутніх і невичерпних культурно-мистецьких традицій краю.

Під час краєзнавчого свята присутні мали можливість ознайомитися із творчим доробком краєзнавців – книгами про історію і сучасність міст і сіл, життя і діяльність відомих земляків, пам’ятки історії, культури та природи Черкащини. Демонструвалися відеофільми краєзнавчої тематики, слайд-шоу про лауреатів обласної краєзнавчої премії імені Михайла Максимовича, виставка-«сушка» «Історія краю у світлинах».

Відбулася низка пізнавально-виховних заходів – виступи письменників і краєзнавців, погашення поштової марки до ювілею, презентація книги про музей та першого видання наукового часопису музею, тематична експозиція до цієї дати, презентація історико-культурних заповідників та туристичних агенцій.

КС 20

Великий інтерес викликала виставка родини відомих черкаських митців Теліженків: Олександри, Миколи та Олесі. Вони представили витинанки, унікальні авторські рушники, вишиті і аплікативні картини, фотосесії fashion показ сучасного етновбрання.

У заходах свята взяли участь і вітали його учасників голова обласної ради Олександр Вельбівець, заступник голови облдержадміністрації Сергій Овчаренко, ректор Черкаського національного університету Олександр Черевко та ректор Черкаського державного технологічного університету Олег Григор.

Голова обласної організації НСКУ Василь Мельниченко, вітаючи учасників свята, зазначив, «що започатковане цього року обласне краєзнавче свято «Моя Черкащина» набуде подальшого розвитку і буде сприяти поширенню знань про славні історичні і культурні традиції Черкащини, служити справі виховання засобами краєзнавства у черкащан патріотизму і любові до рідного краю і України».

КС 30

КС інтервю

КС 16