ДО РОКОВИН МИКОЛИ ЩЕРБИНИ ВІДБУЛАСЯ

ПРЕЗЕНТАЦІЯ ЙОГО КНИГИ

14408283 1789542671259244 867219434 o

   Минув рік як обірвалася життєва дорога Миколи Щербини – непересічної особистості, краєзнавця і педагога, автора книг і великої кількості публікацій з історії Черкащини. Залишилися нездійсненними багато його задумів і мрій. Серед них – довідник «Топонімія Городищини», над яким він напружено працював до останнього дня свого життя, майже завершивши підготовку до друку. Не випадково, що саме цьому унікальному виданню він віддавав свої знання й сили і хотів, щоб воно якомога швидше побачило світ. Адже Городищина – благословенний куточок черкаського краю, посідала особливе місце у його житті – їїÂ  він полюбив усім серцем і душею.

   Майже чотири десятиліття він досліджував Городищину, записував спогади старожилів, залучав до краєзнавчо-пошукової роботи школярів. Разом з ними здійснив ряд експедицій, зібравши багатий краєзнавчий матеріал про Валяву, Вільшану, Мліїв, Старосілля, Хлистунівку, Зелену Діброву та інші села району. Та не судилося Миколі Миколайовичу довести до завершення роботу над однією з головних своїх праць – на творчому злеті перестало битися серце літописця рідного краю.

   Однак завдяки людській увазі і фінансовій підтримці влади Городищенського району (О. Г. Лавріненко, М. В. Панчишин) та організаційним турботам О. Г. Щепака книга знайшла дорогу до читача.

    17 серпня у читальному залі городищенської центральної районної бібліотеки імені В. Симиренка відбулася презентація його книги, що побачила світ у черкаському видавництві «Чабаненко Ю.А.». До бібліотеки, у якій Микола Миколайович був частим гостем, прийшли люди, з якими він співпрацював на краєзнавчій ниві – освітяни, журналісти, культпрацівники.

Город

Городищ 3 серпень 2017

 

 Городище серпень 2017

 Добрі слова про Миколу Щербину сказали перший заступник голови райдержадміністрації В. Скринник, колишній директор музею С. Гулака-Артемовського О. Щепак, бібліотекар із Вільшаної О. Христенко, голова ветеранської організації М. Панасенко, сільський голова Зеленої Діброви І. Щербак. Спогадами у скайп-режимі поділився спогадами краєзнавець, почесний громадянин Городища В. Чос.

    Голова обласної організації НСКУ В. Мельниченко зазначив, що видана городищанами книга є доброю пам’ятю про Миколу Щербину, подвижницька праця якого на краєзнавчій ниві є прикладом гідним наслідування.

   Â Після заходу у Михайлівському храмі відслужили панахиду за покійним.