ВСЕУКРАЇНСЬКОМУ ДНЮ КРАЄЗНАВСТВА ПРИСВЯЧЕНО ЗАСІДАННЯ КРАЄЗНАВЧОГО КЛУБУ «МОЯ ЧЕРКАЩИНА»

IMG 1332 1000x622 

  Своє чергове засідання, що відбулося 25 травня 2017 року, організований обласною організацією НСКУ і обласною бібліотекою імені Тараса Шевченка краєзнавчий клуб «Моя Черкащина» присвятив Всеукраїнському Дню краєзнавства.

  Відкриваючи засідання, голова облорганізації НСКУ Василь Мельниченко зазначив, що Черкащина має славні краєзнавчі традиції і зупинився на сторінках історії краєзнавчого руху, приділивши увагу подвижникам краєзнавства, завдяки яким краєзнавство набуло розвитку у 1920-х рр., зазнало репресій, але  вистояло в часи тоталітарного режиму і відродилося в роки незалежності. Зокрема, були названі такі краєзнавці довоєнного часу як Теодосій Мовчанівський з Умані, Софія Терещенко та Михайло Іванченко зі Звенигородщини, Дмитро Бочков з Черкас, дослідники рідного краю наступного періоду Костянтин Кушнір-Марченко з Чорнобаївщини, Олександр Найда з Чигиринщини, Михайло Пономаренко із Золотоноші, Іван Городинець із Драбівщини, Марія Шкаліберда з Кам’янки, Іван Волошенко з Монастирища, Іван Сорокопуд з Канева, Павло Соса, Фаїна Непийвода і Микола Щербина з Черкас та багато інших.

У виступі Василя Мельниченка йшла мова і про сучасні справи краєзнавців області.

IMG 1312 1000x1395

   Валентин Лазуренко – голова конкурсної комісії з присудження обласної краєзнавчої премії імені Михайла Максимовича, повідомив, що з 1994 року її  лауреатами стали 27 краєзнавців та 12 авторських колективів Черкащини. З наступного року передбачено ще одну номінацію цієї премії – за активну роботу з розвитку громадського музейництва.

   На постаті відомого уродженця Черкащини, фундатора українського краєзнавства Михайла Максимовича зупинився член НСКУ Григорій Голиш – директор наукової бібліотеки імені Максимовича Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького. Він наголосив, що саме Михайло Максимович поклав початок науковому дослідженню окремих регіонів України, в тому числі і Черкащини. Гідним продовжувачем його справи був золотоніський краєзнавець Михайло Пономаренко.

   Про здобутки краєзнавців Кам’янського району проінформували голова районного осередку НСКУ Олександр Шамрай і директор Кам’янського історико-культурного заповідника член НСКУ Галина Таран.

IMG 1315 1000x1258

IMG 1323 1000x667

IMG 1321 1000x678

  В районі вже традиційними стали учнівські історико-краєзнавчі конференції, конкурси на кращі роботи, видання краєзнавчої літератури про історію краю та його людей. Обласній бібліотеці було передано книгу спогадів про уродженця Кам’янщини відомого українського поета, перекладача і публіциста Данила Кононенка «Цю землю я любив». Заступник директора заповідника член НСКУ Таміла Чупак виконала кілька пісень на його слова, присвячених Кам’янщині.

IMG 1327 1000x746

   Автор книги «Куцівський бурлака» про Тодося Осьмачку краєзнавець з Ротмистрівки Сергій Мошенський розповів про свої творчі здобутки, привів кілька сюжетів із своїх шевченкознавчих напрацювань.

IMG 1330 1000x1020

   Наступні засідання краєзнавчого клубу «Моя Черкащина», створення якого схвально сприйняте громадськістю, присвячуватимуться актуальним і цікавим темам історії та сучасності Черкащини.