АНАТОЛІЙ ЧАБАН УДОСТОЄНИЙ ПРЕМІЇ ІМЕНІ АКАДЕМІКА ПЕТРА ТРОНЬКА

 

     У Києві в залі засідань Національної спілки краєзнавців України  12 липня відбулося урочисте вручення всеукраїнської краєзнавчої премії імені академіка НАН України, Героя України, першого голови НСКУ П.Т. Тронька 2016 року. Висока нагородаприсуджується за вагомий внесок у справу вивчення, дослідження і популяризації історико-культурних і природних багатств рідного краю.

   Цьогорічним лауреатом премії імені Петра Тронька став член НСКУ, доктор історичних наук, професор кафедри археології та спеціальних галузей історичної науки Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Анатолій Юзефович Чабан.

Prem 1 1001x786

Премія Тронька 3

 

   Його краєзнавча діяльність та творчий доробок характеризуються широким спектром краєзнавчих проблем. Провідне місце серед них посідає дослідження ролі Черкащини в історії козацтва та становленні Української козацької держави, життя та діяльність відомих людей, збереження історико-культурної спадщини краю. Перу А.Ю. Чабана належить понад 250 науково-краєзнавчих публікацій, в тому числі монографії «Витоки», «Середнє Подніпров’я» (у 2-х кн.), історико-публіцистична книга «Постаті», навчальний посібник «Історія Середньої Наддніпрянщини», 8 навчально-методичних посібників, низка краєзнавчих видань («Наймолодша в Україні», «Корсунь-Шевченківська битва. Сторінки історії», «Духовності криниця»).

Prem 1001x884

   Прикметно, що у становленні А.Ю. Чабана як науковця і дослідника регіональної історії важливу роль відіграв Петро Тимофійович Тронько, який був науковим консультантом його докторської дисертації, присвяченої Середній Наддніпрянщині і успішно захищеної у 1996 р.

Фото 3

 

Черкаси. 1995 рік. Всеукраїнська конференція з краєзнавства.

Другий праворуч - П.Т. Тронько.

 

   Вручаючи премію імені академіка Петра Тронька, голова Національної спілки краєзнавців України, доктор історичних наук, член-кореспондент НАН України О.П. Реєнт зазначив, що А.Ю. Чабан започаткував проведення у Черкасах всеукраїнських історичних читань «Українська козацька держава: витоки та шляхи історичного розвитку». Веде активну просвітницько-виховну роботу, виступаючи в засобах масової інформації. Був керівником редакційного колективу видання серії «Реабілітовані історією» та науковим консультантом відтворення резиденції Богдана Хмельницького в Чигирині, музею козацької Слави (с. Виграїв).

   Правління Черкаської обласної організації Національної спілки краєзнавців України, колеги і друзі щиро вітають з високою відзнакою, бажають лауреату міцного здоров’я, творчого натхнення та нових звершень на краєзнавчій  ниві.

премія Тронька