В ГОРОДИЩІ ПРЕЗЕНТОВАНО КНИГУ І УТВОРЕНО ОСЕРЕДОК СПІЛКИ КРАЄЗНАЦІВ

Городищина має славні краєзнавчі традиції. Тут завжди були люди, які досліджували і популяризували історію рідного краю, доносили до широкого загалу знання про героїчні і трагічні сторінки минувшини, про відомих земляків, які прославили свою «малу батьківщину», жили й творили в імя України, боронили її від ворога.

Краєзнавчо-пошукова робота в районі особливо активізувалася в роки незалежності – оновилися експозиції краєзнавчих музеїв і музейних кімнат, побачили світ нові книги та велика кількість публікацій  про історію краю, відкрилися маловідомі та замовчувані раніше її сторінки. Краєзнавчій тематиці присвячуються просвітницько-виховні заходи. Краєзнавство посідає гідне місце в навчально-виховному процесі як важливий засіб громадянсько-патріотичного виховання молодого покоління.

Один із краєзнавчих заходів відбувся 21 січня 2015 року у читальному залі районної бібліотеки в Городищі. Громадськості міста і району було презентовано чергове видання городищенських краєзнавців – книгу «Легенди і перекази Городищини», матеріали якої підготували працівники бібліотек району та М.М. Щербина, які записували легенди і перекази, а Т.М. Горідько стала упорядником книги (анотація до книги – в рубриці «Книжкова полиця»).

27 01 2015 01

Видання побачило світ за сприяння громадського діяча, генерального директора Спілки підприємців малих, середніх і приватних підприємств України В’ячеслава Биковця, який є земляком і патріотом Черкащини.

27 01 2015 02

 

Вміщені в книзі легенди та перекази розповідають про важливі події в історії Городищини, життя і вчинки земляків, окремі населені пункти краю та походження їх назв. В розповідях про далеке і близьке минулез уст в уста передавалися не тільки реальні факти, а й народна вигадка, поетичні доповнення, смислові символи, які перетворювали оповідання в цей унікальний жанр усної народної творчості, який дійшов до наших днів. Видання присвячене памяті відомого подвижника краєзнавства Івану Петровичу Гуріненку (1944–2000).

27 01 2015 03

Символічно, що з презентацією книги співпала ще одна подія – утворення районного осередку Національної спілки краєзнавців України. У цей день квитки членів професійної творчої спілки отримали В.Г. Чос, О.І. Осипенко, Т.М. Горідько, які проводять активну роботу на краєзнавчо-просвітницькій ниві. З утворенням осередку Спілки краєзнавча робота набуде системності, посилиться звязок з науковцями. Попереду у краєзнавців Городищини – самобутнього і неповторного куточка Черкащини і України багато цікавої і такої потрібної людям роботи.