Самков О.М. Нариси з історії золотарства на Черкащині. – Черкаси: Чабаненко Ю.А., 2010. – 108 с.

 

img007 1001x1428

 

   Книга знайомить читачів з сільським золотарством – маловідомою сторінкою народного мистецтва Черкащини. Значна увага приділена жіночим прикрасам для жіночого одягу. Описується технологія золотарського ремесла, зокрема розвиток форм бантів дукачів

 

Сміла: крізь минуле вдивляємося в майбутнє. Збірка краєзнавчих матеріалів. – Сміла: КППП Тясмин, 2015. – 280 с.

 

Книга про Смілу

 

   Книга створена завдяки кропіткій роботі багатьох краєзнавців, журналістів та усіх тих, хто береже пам’ять поколінь, шанує минуле, а значить, дбає про майбутнє.  До збірки увійшли краєзнавчі матеріали, що публікувалися в газеті «Сміла» протягом усього часу її існування. 

 

Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького / Упорядник В.М. Мельниченко. – Черкаси: Вертикаль, 2016. – 184 с.

 

OBKLADYNKA CHNU 2016 1001x1403

 

    До 95-річчя Черкаського національного університету побачило світ  презентаційне видання «Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького». В ньому вперше на основі широкої документальної бази розкрито історію найстарішого вищого навчального закладу Черкащини. У виданні вміщено фрагменти архівних документів і  унікальні світлини (понад 500), які передають атмосферу 1920 – 2000-х рр., показують здобутки вищого навчального закладу. Окремі розділи присвячені професорам університету за час його існування, сучасним навчально-науковим інститутам і факультетам, відомим випускникам.   

 

Тетяна Курінна. Топоніми Млієва: історичний аспект. – Черкаси: Видавець Вовчок О.Ю., 2014. – 24 с.

 

24 03 2015 01

 

    Книга науковця і краєзнавця, кандидата історичних наук, Тетяни Курінної підготовлена на основі зібраних та опрацьованих автором краєзнавчих матеріалів та спогадів односельців. В ній розкривається історичний аспект топонімів рідного села Мліїв (Городищенський район) – назв  хуторів, кутків, урочищ, долин та інших власних географічних назв, які ще й нині побутують у селі, зокрема, й назви самого поселення. Книгу можна придбати у магазинах: «Наукова думка», вул. Грушевського, 4 у м. Києві; «Світоч», вул. Байди-Вишневецького, 38 у м. Черкаси та в  Городищенському універмазі по вул. Миру.

 

Г. М. Голиш, Л. Г. Голиш.  Покликані високим і вічним. – Черкаси : ЧНУ імені Богдана Хмельницького, 2013. – 172 с. : ілюстр.

10 02 2015 03

Палітра краєзнавчої літератури останнім часом поповнилася низкою оригінальних видань. Серед них – книга «Покликані високим і вічним», яку ініціював і підготував до друку знаний на Черкащині краєзнавець і журналіст, кандидат історичних наук Г.М. Голиш. В ній автор разом з дочкою – кандидатом історичних наук, доцентом Л.Г. Голиш розповідає про Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького, багатогранна діяльність колективу якого не обмежується лише суто науковою та викладацькою роботою.

Детальніше...
 
«ПочатокПопередня123НаступнаКінець»

Сторінка 1 з 3